Prof. Dr. Ali Gür, ‘isyan’ etti: Basın özgürlüğünü tehdit, şantaj, çıkar ve iftira amaçlı kullananlar…

Prof. Dr. Ali Gür, ‘isyan’ etti: Basın özgürlüğünü tehdit, şantaj, çıkar ve iftira amaçlı kullananlar…

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, yerel basında zaman zaman kendisi ve üniversite ile ilgili çıkan haberlere tepki gösterdi. Gür, “4 yıldır üniversitemiz hakkında bir tane bile doğru haber yapma erdemini göstermediler” dedi.

GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Twitter hesabından kendisi ve üniversite ile ilgili yerel basında çıkan haberlerin adli süreciyle ilgili mahkeme dökümanlarını paylaştı.

Gür, söz konusu haberlere ve basın kuruluşlarına da tepki gösterdi. “Yalan ve iftira bir süre sonra karaktere dönüşür” ifadesini kullanan Gür, “4 yıldır üniversitemiz hakkında bir tane bile doğru haber yapma erdemini gösteremeyen, sürekli yalan ve iftira haberleri yapan ve şehrimiz basınının yüz karaları olan müfterilere gerekli cevabı yine yüce mahkemelerimiz verdi” dedi.

Bu tutuma karşı gerekli yaptırımların da uygulanması gerektiğinin altını çizen Rektör Gür, “İşini dürüstçe basın etiğine göre yapan basın mensuplarımızı tenzih ederiz. Ancak basın özgürlüğünü tehdit, şantaj, çıkar ve iftira amaçlı kullananlara da gerekli tepki gösterilmezse diğer basın mensuplarımız da zan altında kalmaktadır” ifadelerinde bulundu.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?