Rusya geliştirdi: Koronavirüse yeni tedavi

Rusya geliştirdi: Koronavirüse yeni tedavi

Devlet Nükleer Enerji Şirketi Rosatom, koronavirüse karşı yeni bir tedavi geliştirdi. Yönteme ‘Parlayan gaz’ adı verildi.

Rusya Devlet Nükleer Enerji Şirketi Rosatom’un önde gelen bilim merkezlerinden biri olan Leypunsk Fizik ve Enerji Enstitüsü’nden (FEI) uzmanların, korona virüsünün tedavisinde yeni bir yöntem geliştirdiği belirtiliyor. Buna göre, söz konusu yöntemde akciğerler ultraviyole ışınlarıyla dezenfekte ediliyor.

FEI Müdürü Andrey Goverdovskiy, enstitünün korona virüsü tedavisine yönelik bir yöntem geliştirdiğini belirterek, “Bu projeye ‘parlayan gaz’ adını verdik. Şimdiye kadar kimse bir insanın içini ultraviyole ışınla dezenfekte etmeyi başaramadı. Biz bunun nasıl yapılabileceğini bulduk” dedi.

Goverdovskiy, bilim insanlarının solunduğunda aktif kalabilen ve ciğerlere doğrudan ultraviyole ışını yansıtabilen molekül ve gaz bileşenlerini belirlediğini söyledi. Rus yetkili, “Bu yöntemin koronavirüsün yanı sıra tüberkülozu, onkolojik ve başka rahatsızlıkların iyileştirilebilmesine olanak vermesini umuyoruz” dedi. (Sputnik)

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
koronavirüs rusya

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?