Sağlık çalışanlarına 200 bin Antiviral maske

Sağlık çalışanlarına 200 bin Antiviral maske

Gaziantep’te maske üretimi yapan bir firma 14 Mart Tıp Bayramı gününde, sağlık çalışanlarına 200 bin adet virüsü yok eden antiviral maske dağıttı.

Gaziantep Üniversitesi’nde düzenlenen maske dağıtım törenine Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Belgin Alaşehirli, Tesisin sahibi Hasan Gürkan Bayram ve sağlık çalışanları katıldı. Kentte maske ve kumaş üretimi yapan bir firma tarafından Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan sağlık çalışanlarına ve öğrencilere antiviral özelliği olan ve virüsü kısa sürede yok eden maske hediye etti.

Sağlık çalışanlarına bu özel günde destek olmak amacı ile virüsü 5 dakikada yok eden antiviral maske hediye ettiklerini ifade eden Hasan Gürkan Bayram, ” 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle Gaziantep Üniversitemizi ziyaret ettik. Üniversite bünyesinde faaliyet gösteren tüm sağlık çalışanlarımıza öğrencilerimize hem bu anlamlı günlerini tebrik ederek, antiviral kumaştan ürettiğimiz maskelerden hediye ettik.  Bizde elimizden geldiği kadar firma olarak medikal tekstil ürünleriyle sağlık çalışanlarına destek olmaya çalışıyoruz. Sağlık çalışanlarını hastalıktan koruma ve hastalıkla mücadelesinde yanlarında olduğumuzu göstermek açısından bugün böyle bir etkinliğe katıldık. Üniversite bünyesinde faaliyet gösteren sağlık çalışanlarına ve öğrencilerine bugün yaklaşık 200 bin adet antivral maske dağıttık. Üretmiş olduğumuz maskemizin antiviral özelliği bulunmaktadır. Normal cerrahi maskelerden farklı olarak üzerinde bulunan özel bir kaplama ile maskeye bulaşan virüsleri 5 dakikan başlayarak 4 saate kadarlık bir süre zarfında virüslerin tamamını öldürüyor.  Normal bir maskeden farkı, virüs öldürücü kabiliyetinden dolayı daha iyi bir koruma sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın,  sağlık çalışanları için düşünülen bu destek için firmaya teşekkür ederek, 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?