Şahinbey’de terapi gibi kurs

Şahinbey’de terapi gibi kurs

Şahinbey Belediyesi Gençlik Merkezleri’nde aldıkları eğitimden için mutlu olduklarını söyleyen kursiyerler, “ Kurslar bu pandemi sürecinde terapi gibi geliyor. Başkanımıza teşekkür ederiz” dedi.

Hasan Celal Güzel Gençlik Merkezi’nde El Sanatları Amigurumi ve Okuma Yazma kurslarında eğitim alan kadınlar tesislerde korona virüs tedbirleri çerçevesinde yeniden eğitim verilmesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Hasan Celal Gençlik Merkezi’nde verilen El Sanatları Amigurumi kurslarına gelen kadınlar yaptıkları oyuncak bebekleri satarak aile bütçelerine de katkıda bulunuyorlar. Düzenlenen kurslarda maske, mesafe ve hijyen kurallarına hassasiyetle dikkat ediliyor.

Kurslar Bizi Terapi Ediyor

Verilen kurslardan dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden ev hanımları, “Korona virüs nedeniyle uzun süre evlerimize kapandık. Bizim için oldukça zor bir süreçti. Yeniden tesislerdeki kurslarımız açıldı. Bu kurslar kadınlar için hem yeni bir çevre hem de yeni bir uğraş oluyor. Bu kurslar bizleri ayrıca psikolojik olarak tedavi ediyor. Kursların bizlere faydası sadece bunlarla da sınırlı değil. Ayrıca öğrendiğimiz el sanatları ve yaptığımız bebeklerle kendi aile bütçemize de katkıda bulunuyoruz. Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu sayesinde böyle bir tesise sahip olduk. Bayanlar için bulunmaz bir nimet. Kendisine ve ekibine teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?