Şahin’e göre koronavirüs sürecini en az zararla atlattık

Şahin’e göre koronavirüs sürecini en az zararla atlattık

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ve aynı zamanda Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin, “Türkiye koronavirüs sürecini en az zararla atlattı” dedi.

Şahin, Milliyet Gazetesi’ne şu açıklamalarda bulundu:

Cumhurbaşkanımızın liderliğinin, yaşanacak sorunları önceden görmek ve önlemleri almak noktasındaki önemini en başta belirtmek gerek. Bilim Kurulu’nun oluşturulması ve bu kurulun tavsiye kararlarıyla hareket edilmesi ile diğer ülkelere kıyasla Türkiye süreçten en az zararla çıktı. Tabi bunda son 18 yılda oluşturulan sağlık altyapısının, Türkiye’de yetişmiş hekimlerin ve sağlık çalışanlarının tecrübelerini bu mücadeleye yansıtmasının da çok önemli katkısı oldu.

EN AZ ZARARLA..

Belediyelerimiz de hizmet ettikleri şehir halkının etkilenmemesi için, Kovid-19 sürecini en ön cephede karşıladı. Çok çalıştı. Hem ülke genelinde hem şehirlerin içinde valilikler, STK’lar, belediyeler ve halk güven esaslı bir koordinasyon içindeydi. Türkiye’de güçlü bir dayanışma ve güven altyapısı oluşturuldu. Bu bize ülkemizi en az zararla çıkarma fırsatı verdi. Belediyelerimizin çalışmaları Kovid-19 salgınıyla mücadelenin önemli bir parçası. Buradaki çalışmalar halkımızın sağlığını ve hayat kalitesini de doğrudan etkiliyor.

TÜRKİYE’DE DURUM BELİRSİZ, GAZİANTEP’TE OLUMSUZ

Türkiye’de vaka sayıları düne kadar yeniden artıştaydı. Dün vaka sayılarında düşüş olsa da vefat sayısında yükselme olduğu görüldü. Gaziantep’te ise salgının hala kontrol altına alınamadığı biliniyor. Hem Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hem de Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep’in koronavirüs sürecinde geldiği son durumla ilgili olumlu konuşmamışlardı. Vali Gül, son açıklamasında, “tablo ortada” ifadesini kullanmıştı. Bakan Koca ise Gaziantep’in de yer aldığı Güneydoğu için riskin hala devam ettiğini söylemişti.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?