Salgına rağmen gezi düzenleyen Tahmazoğlu: Herkes kendine yakışanı yapar

Salgına rağmen gezi düzenleyen Tahmazoğlu: Herkes kendine yakışanı yapar

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep’te artışta olan vakalara rağmen Çanakkale’ye gezi düzenliyor.

HABER MERKEZİ / “Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına” sloganıyla Çanakkale’ye uçak seferleri başlatan Şahinbey Belediyesi, yerel basının da tepkisini çekti. Üstelik Gaziantep Valisi Davut Gül’ün yaptığı açıklamaya göre, kentteki vakaların çoğu yine Şahinbey bölgesinde.

Bu duruma dikkat çeken yerel basına tepki gösteren Vali Gül, “Muhtarlar toplantısında,Şahinbey ilçemizdeki vaka artışına değindiğim açıklamamdan sonra ilçe belediyesini suçlayıcı yayınların yapılmaya başlandığını üzülerek gördüm. Pandemiyle mücadele belediyenin görevi olmadığı gibi kimsenin eski hesaplarını göreceği bir mesele de değildir” dedi.

Vali Gül’ün bu açıklamasına Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Sn. Valim canınızı sıkmayın. Herkes kendine yakışanı yapar” diyerek yanıt verdi.

CHP’Lİ VEKİLDEN ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NE TEPKİ

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan da Şahinbey Belediyesi’nin organize ettiği ve AK Parti TBMM Grup Başkan Vekili Bülent Turan’ın ‘müjdelediği’ Gaziantep – Çanakkale uçak seferlerini gündeme getirdi.

Özgür Ceylan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Çanakkale yaşlı nüfusuna karşın küresel salgından en az etkilenen illerimizden biriyken, AKP’li bir ilçe belediyesinin sosyal mesafe kurallarını nasıl uyguladığı konusunda net bir bilgi yokken, tarifeli olmayan tek yönlü uçak seferleriyle organize ettiği programla, salgının yüz binde 25,7 olan bir ilden yüz binde 2,1 olan bir ile yolcu taşınması kime hizmet eder diye merak ediyorum” dedi.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?