Şehitkamil’in köy okulları eğitime hazır

Şehitkamil’in köy okulları eğitime hazır

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un 15 Şubat’ta köy okullarının açılacağını duyurmasının ardından Şehitkamil Belediyesi,  köy okullarında temizlik çalışması başlattı.

Şehitkamil Belediyesi, 15 Şubat 2021 tarihinde yüz yüze eğitime başlanacak köy okullarının tamamını dezenfekte etti. Okullar, periyodik aralıklarla dezenfekte edilmeye devam edecek.

Vaka sayılarında olumlu gelişmelerin yaşanması sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Köy okullarında 15 Şubat’ta eğitim öğretimin başlamasını kararlaştırdık. 8 ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarındaki eğitim-öğretimin 1 Mart’ta başlaması için hazırlıklara başlanacak. Vaka sayılarındaki iyileşmeye paralel olarak 1 Mart’tan itibaren il bazında eğitim öğretimin kademeli başlaması için çalışmalar yürütülecek” açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından hemen harekete geçen Şehitkamil Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personelleri, ilçe sınırları içerisindeki tüm köy okullarında detaylı bir dezenfekte çalışması başlattı. 15 Şubat 2021 tarihinde yüz yüze eğitim vermeye başlayacak tüm köy okullarındaki dezenfekte çalışmaları tamamlandı.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?