Şehrin asıl sorunlarını bırakıp sosyal medyadan polemiğe girdiler

Şehrin asıl sorunlarını bırakıp sosyal medyadan polemiğe girdiler

Gaziantep’in koronavirüs salgınıyla boğuştuğu, vaka ve vefat  sayılarının önüne geçilemediği böylesi zorlu bir dönemde ne salgınla  ne de salgının neden olduğu ekonomik tahribatla ilgili elle tutulur bir açıklama ya da öneride bulunmayan AK Parti ve CHP Gaziantep il  başkanlıkları, resmi sosyal medya hesapları üzerinden polemiğe girdi.

HABER MERKEZİ / AK Parti ve CHP il başkanlıklarının sosyal medyadan girdiği polemiğin konusu koronavirüs salgını, esnafın ve vatandaşların yaşadığı ekonomik zorluklar, konut ve kiralardaki artış ya da diğer sorunlar olmadı. Polemiğin konusu, geçtiğimiz günlerde Gaziantep’te yapılan bir operasyonda gözaltına alınan ve sonrasında tutuklanan CHP’li isimler oldu.

POLEMİĞİ AK PARTİ BAŞLATTI

AK Parti Gaziantep İl Başkanlığı, Twitter’dan CHP Gaziantep İl Başkanlığı’nı etiketleyerek şu ifadeleri paylaştı:

“Geçtiğimiz günlerde PKK terör örgütüne üye olmasından dolayı  tutuklanan CHP Meclis üyeleri tüm Türkiye’de gündem olmuştur. Bu ayıp  özellikle vatansever Gaziantep’li CHP seçmenlerini zan altında  bırakmaktadır. Bu kişilerin halen parti üyeliği devam ediyorsa CHP İl  Yönetimi bu suça ortaktır. Özellikle bazı CHP Meclis üyeleri,  Partimiz ile ilgili her şeye iftira düzeyinde açıklama yaparken bu  duruma neden sessiz kalıyorsunuz? Kimlerden korkuyorsunuz? Seçimlerde  yapmış olduğunuz gizli ittifakın Gaziantep’teki bu olaylara sessiz  kalarak diyetini mi ödüyorsunuz? Bu rezaleti düzeltmek için  @chpgaziantepil’i göreve davet ediyoruz.”

CHP’DEN YANIT GELDİ

AK Parti’nin paylaşımına CHP İl Başkanlığı “Öncelikle  devam eden bir soruşturmada, masumiyet karinesinden ne anladığınız  “sizin” hukuka bakış açınızın ispatı. Herhangi bir Belediye Meclis  Üyenizin veya Yönetim Kurulu Üyenizin “ihale fesat karıştırma suçundan  ceza almış olması” size saf duygularla oy atanları da aynı durumda  düşünmek anlamına gelir ki bizim hukuka bakış açımıza uymaz. Eğer  kirli bir ittifak görmek istiyorsanız HABUR da PKK nın ayağına  götürdüğümüz mahkemelere bakın, meğri meğri diye halay tutan Genel  Başkan Yardımcılarınıza bakın…” ifadeleriyle yanıt verdi.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Ak Parti chp gaziantep

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?