Fahrettin Koca duyurdu ! Artık Sputnik V aşısı da yapılacak

Fahrettin Koca duyurdu ! Artık Sputnik V aşısı da yapılacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ”Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumumuz yaptığı inceleme ve değerlendirmeler sonunda Sputnik V aşısının acil kullanımına onay vermiştir. İki ülke için hayırlı olmasını dilerim. Böylece üçüncü aşı olarak Sputnik V aşısı da ülkemizde kullanıma girecek.” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 17 günlük tam kapanma sürecinin başladığı bugün Twitter hesabından Sputnik V aşısıyla ilgili bir paylaşımda bulundu.

Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ”Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumumuz yaptığı inceleme ve değerlendirmeler sonunda Sputnik V aşısının acil kullanımına onay vermiştir. İki ülke için hayırlı olmasını dilerim. Böylece üçüncü aşı olarak Sputnik V aşısı da ülkemizde kullanıma girecek.””Sputnik aşısı inşallah geliyor, gelecek”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşı konusunda, “Aşı tedarikinde ben herhangi bir sıkıntı yaşayacağımızı kabul etmiyorum. Şu anda bir defa elimizde zaten aşımız var, yeteri derecede var. Rusya’dan şu anda yine yaptığımız görüşmelerle Sputnik aşısı inşallah geliyor, gelecek. Görüşmeler yapıldı, gerekirse Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile de görüşme yaparız. Yani ben Sayın Putin ile yapacağımız görüşmeden de bu işle ilgili çok ciddi bir miktarda Sputnik aşısı inşallah Rusya’dan gelecek. Bu arada Biontech Almanya’dan onun verilmiş sözü var, o da inşallah gelecek. Bazı ihtimaller diyorum çünkü görüşmeyi henüz yapmadım ama (Çin Devlet Başkanı) Şi Cinping ile de bizim önümüzdeki ayın ilk yarısında bu konuyla ilgili bir görüşmemiz olacak. Oradan da tekrar ciddi bir miktarda aşının gelmesiyle zaten bu sayıyı yakalamış olacağız. Yani ben inşallah fevkalade bir durum olacağına inanmıyorum” demişti.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Sputnik V aşıs

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?