Tahmazoğlu kamu emekçilerinin yüzünü güldürdü

Tahmazoğlu kamu emekçilerinin yüzünü güldürdü

Şahinbey Belediyesi’nde çalışan kamu işçileri, yeni yapılan toplu iş sözleşmesiyle beraber yüzleri güldü.

Şahinbey Belediyemiz ile Hizmet-İş Sendikası arasında KHK ile kadroya geçen belediye işçilerini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Sendika temsilcileri ile yapılan toplu iş sözleşmesine göre işçilerin ücretlerinde ve sosyal haklarında iyileştirmeler yapıldı.

Şahinbey Belediyemizin Kültür Merkezi’nde, Şahinbey Belediyemiz ile HAK İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Törene Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, HAK-İŞ Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke, Hizmet İş Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı Halil İbrahim Tanrıöver, Hizmet İş Sendikası 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Hoşaf ve belediye personelleri katıldı.

İşçilerimizin Maaşını Her Zaman Gününde Ödedik

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, göreve ilk geldikleri günden bu yana personeller ile hiçbir sorun yaşamadıklarını belirterek, “İlk göreve geldiğimiz zaman bu salonda yaptığımız toplantıda geçmiş yıllardan 8 milyon TL alacağı birikmişti. O dönemde, ‘işçinin alnının teri kurumadan verilmeli, işçiye borç olmaz’ demiştim.  İlk başladığımız günden itibaren işçilerimizin maaşlarını zamanında ödediğimiz gibi ikramiyesini de geciktirmedik. Amacımız işçimize hak ettiği ücreti vermek, onlara her konuda yardımcı olmaktır” dedi.

 

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?