Türk bilim insanı mutasyonlu koronavirüsü tespit eden kit geliştirdi!

Türk bilim insanı mutasyonlu koronavirüsü tespit eden kit geliştirdi!

Avusturya’da yaşayan Türk bilim insanı Prof. Dr. Kamil Önder, Mutasyonlu Koronavirüsleri tespit eden PCR test geliştirdi. Prof. Dr. Önder, konuyla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı ile temas halinde olduklarının müjdesini de verdi.

Tüm dünyanın kabusu haline gelen mutasyonlu koronavirüslerle ilgili sevindirici bir haber geldi. Bir Türk bilim insanı bu virüsleri tespit eden bir tanı kiti geliştirdi.

Avusturya’ya 15 yıl önce yerleşen ve Salzburg eyaletinde Procomcure Bıotech şirketi CEO’su ve kurucusu olan Prof. Dr. Kamil Önder, ‘Mutasyonlu koronavirüsleri’ tespit eden PCR test geliştirdi.

Avusturya’nın Salzburg eyaletinde Procomcure Bıotech şirketi CEO’su ve kurucusu Prof. Dr. Kamil Önder, ‘Mutasyonlu koronavirüsleri’ tespit eden PCR test geliştirdi. Ülkede Kovid-19’un İngiltere ve Güney Afrika mutasyonlu vakaların görülmesinin ardından çalışma başlatan şirket, alınan 40 numunenin 3’ünde İngiltere mutasyonu B.1.17 tespit edildiğini teyit etti.

Demirören Haber Ajansı’na (DHA) konuşan Önder, ürettiği mutasyonlu koronavirüsü tespit eden kitin, ISO sertifikalı ve klinik onaylı (IVD-CE) olan ilk ürün olduğunu açıkladı.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?