Vali Gül’den plazma bağışı çağrısı

Vali Gül’den plazma bağışı çağrısı

Gaziantep Valisi Davut Gül, Koronavirüs’e (Kovid-19) karşı etkili tedavi yöntemleri arasında yer alan İmmün Plazma Tedavisi için kan bağışı çağrısında bulundu.

Gaziantep Valiliği ile Kızılay iş birliğinde, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi desteği ile Gaziantep’te immün plazma bağış oranını artırmak amacıyla başlatılan kampanya için Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Türk Kızılay Gaziantep Şube Başkanı Nihat Yıldırım’la, basın toplantısı gerçekleştirilen Vali Gül, iyileşen vatandaşların diğer hastalara can verebilmesi için kan bağışında bulunması gerektiğini belirtti.

Gül, herkesin başına gelebilecek bir hastalıktan bahsettiklerini ifade ederek, “İyileşenleri bir daha hasta olabilme ihtimalleri var, iyileşenlerin yakınlarının hasta olma ihtimalleri var. Bur süreci en iyi onlar biliyor. Verilen her plazma, yapılan kan bağışı, bizim bağışıklığımızı daha da güçlendirecek. Bu şehir her anlamda farklı oldu. Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle pandemi sürecinde 15 milyon maske dağıttık. Hiçbir şehirde olmayan 150 araç kapasiteli kiralama yapılarak evde sağlık hizmetine başlandı. Bunun yanı sıra hizmet sektöründe yer alan işletmelerin salgında nelere dikkat etmesi hususunda eğitimler yapıldı. Sertifikalar verildi. Şimdi de başka bir şey yapmamız lazım. Binlerce hastamız iyileşti. Ancak iyileşenlerin hasta vatandaşlarımıza can verebilmesi için kan bağışı yapması gerekiyor. Bu hem insanı anlamda görevimiz hem de hem şehri, ülkeyi korumak anlamında görevimizdir” şeklinde konuştu.

Bu süreçte herkese önemli görevler düştüğüne işaret eden Gül, tüm kurumlar tarafından, plazma tedavisi için, kan bağışında bulunulmasının iyi anlatılması gerektiğine işaret ederek hastalıktan kurtulanları plazma bağışında bulunmaya davet etti.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?