Yılmazkaya: Sadece Bir Yılda Mutfak Tüpüne 22 Defa Zam Yaptınız!

Yılmazkaya: Sadece Bir Yılda Mutfak Tüpüne 22 Defa Zam Yaptınız!

Son dönemlerde iğneden ipliğe her kalemde yaşanan zamlar ve fiyat artışlarını gündeme getiren CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, iktidarın her fırsatta dile getirdiği “nerden nereye” sözlerini hatırlatarak “ülkedeki enflasyonu nerden nereye getirdiniz” ifadelerini kullanarak iktidara ince bir göndermede bulundu.

“19 yıllık iktidarınızda enflasyonu yüzde 22 den aldınız yüzde 36’ya getirdiniz” diyerek iktidara yüklenen Yılmazkaya konuşmasında, “Benzine 15 defa, lpg/otogaza 14 defa, sanayi doğalgazına 12, konut doğalgazına 7, elektriğe 3 defa zam yaptınız!” dedi.

Dar gelirli vatandaşın ülkedeki yüksek enflasyona karşı geçinemediğini vurgulayan Yılmazkaya, “Ama vatandaşın vergisini, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyen bu düzeni hep birlikte değiştireceğiz. Daha adil bir düzen için ülke kaynaklarının hakça paylaşıldığı bir Türkiye için mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz!” ifadelerini kullandı.

Hükümet Zengini Daha Zengin, Fakiri Daha Fakir Yaptı!

Meclis Genel Kurulunda yüksek enflasyon ve zamlarla ilgili Hükümetin yanlış ekonomik politikalarını eleştiren Yılmazkaya, milletvekillerine hitaben yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapan AKP Hükümetinin yürüttüğü politikalarla yeni yıla zam yağmuruyla girdik. 2002 yılında vatandaştan 59 milyar 600 milyon vergi toplanırken yeni yılda peş peşe zam yapan Hükümetin 2022 yılı hedefi 1 trilyon 430 milyar lira vergi toplamak!

19 yılda vatandaştan toplanan vergiyi yüzde 2400 artırdınız!

Sadece bir yılda mutfak tüpüne 22 defa zam yaptınız!

Benzine 15 defa, lpg/otogaza 14 defa, sanayi doğalgazına 12, konut doğalgazına 7, elektriğe 3 defa zam yaptınız!

İğneden-ipliğe her şeye zam yaparak yine gariban vatandaşın sırtına bindiniz!

İsraf ve saltanat üzerine kurulmuş olan bu düzeninizin hedefi 84 milyon yurttaşımız sömürmekten başka bir şey değil!

19 yıllık iktidarınızda enflasyonu yüzde 22 den aldınız yüzde 36’ya getirdiniz.

Tek başınıza iktidarınızda enflasyonu nerdennnnn nereyeeeee getirdiniz.

Ama vatandaşın vergisini, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyen bu düzeni hep birlikte değiştireceğiz. Daha adil bir düzen için ülke kaynaklarının hakça paylaşıldığı bir Türkiye için mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz!” ifadelerini kullandı.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?