Yılmazkaya’dan 1 Mayıs mesajı

Yılmazkaya’dan 1 Mayıs mesajı

Gaziantep Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajında, ” İktidarların birlik içindeki işçi hareketlerinden dolayı Taksim korkusu ve yasağı nedeniyle uzun yıllar kutlamalar taksim dışındaki alanlarda gerçekleşti ” dedi.

Gaziantep Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

1 Mayıs, işçi ve emekçi kardeşlerimizin demokratik hak ve özgürlükleri kullanma adına, bu uğurda mücadelenin, birliğin ve dayanışmanın yaşama geçirilmesinin ifade edildiği önemli ve bir sembol gündü olduğunu söyleyen Yılmazkaya, mesajında şunları kaydetti:

“Bu haklı mücadelede, ekmek ve özgürlük arama kavgasında yitirdiğimiz canların, dökülen kanların ne failleri bulundu nede çekilen hapislerin, yapılan işkencelerin hesapları soruldu!

Çalışan işçinin emekçinin, ezilenlerin ve özgürlüğün bayramı olan 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramının sembolü olan Taksim Meydanı bu yılda ülkedeki yanlış yönetilen sağlık politikaları sonucunda ön plana çıkan pandemi gerekçeleriyle yine yasak.Her konuda olduğu gibi çeşitli bahanelerle alınan kararların arkasına sığınan Hükümet hiçbir zaman işçinin ve emekçinin yanında olmamıştır.

Ama Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler işçi kardeşlerimizin emeklerinin karşılığını almak için verdikleri haklı mücadelenin her zaman yanında duracağız, katkı sağlayacağız, omuz omuza bu mücadeleyi vereceğiz.
Toplumun her noktasında üreten, geliştiren, katkı sağlayan ve hizmet sunan emekçilerimizin, bu yasakçı iktidar döneminde emeklerinin karşılığını alamadığının bilincinde olan Cumhuriyet Halk Partisi bu haksızlığın her zaman karşısındadır.

Asgari ücret uygulamasındaki haksızlıklar, taşeron işçilerinin haklarının gasp edilmesi, emekçinin grev hakkının yasaklanması, sendikalı işçilerin işten atılması gibi birçok yasakçı ve haksız uygulamanın yapıldığı bu dönemde 1 Mayıs daha fazla anlam ve önem kazanmaktadır.

Grevlerin yasaklanmadığı, sendikalı işçilerin işten atılmadığı, örgütlenmenin engellenmediği, kamu emekçileri de dâhil tüm çalışanların grevli toplu sözleşmeli sendikal haklara sahip oldukları, özgürlükçü bir demokrasi için işçilerimizle, emekçilerimizle omuz omuza mücadele etmeye ve AKP Hükümetinin işçi haklarını gasp etme girişimleri karşısında durmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, emek, hak ve özgürlük mücadelesinde yaşamlarını yitirenleri saygı ile anıyor, işçi ve emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramını kutluyorum.”

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?